Tekoči CO2
Čiščenje gasilskih oblačil s tekočim CO2 ima več prednosti. Zaradi svojih fizikalnih lastnosti enostavno prodre skozi vse sloje oblačil in odstrani vse strupene snovi, ki se sicer zadržujejo v obleki zaradi njene kompleksne sestave.
Je izredno učinkovit tudi za odstranjevanje olj, goriv, ali drugih naftnih derivatov.
Ker je čiščenje s tekočim CO2 do opreme popolnoma neškodljivo, s tovrstnim čiščenjem podaljšamo življenjsko dobo opreme, saj bo zdržala več ciklov pranja.
Za razliko od kemičnega čiščenja, ki za svoje postopke uporablja rakotvorne kemikalije, je čiščenje s tekočim CO2 popolnoma ekološko in zdravju neškodljivo.


Mokro pranje
Mokro pranje je potrebno za odstranjevanje grobih delcev, umazanije, sledi znoja in zmanjšanje prisotnosti bakterij.
Ker osnovno dekontaminacijo izvajamo s tekočim CO2, lahko posledično uporabljamo postopke mokrega pranja, ki so do opreme manj invazivni, s čimer podaljšamo življenjsko dobo opreme.
Pri razvoju naše tehnologije sodelujemo s proizvajalci pralnih strojev, različnimi dobavitelji čistilnih sredstev in proizvajalci zaščitne opreme.
Dekontaminacija opreme
Poleg gasilskih oblačil lahko očistimo in dekontaminiramo tudi ostalo opremo, kot so npr. čelade, škornji in dihalni aparati.
Pri razvoju in vpeljavi kar najbolj učinkovitih postopkov, se skupaj z našimi partnerji naslanjamo na 4 ključne dejavnike:
- Izbira vrste čistilnega sredstva in koncentracije
- Temperatura med čiščenjem
- Trajanje postopka
- Mehanski procesi


Impregnacija
Glede na to, da je impregnacija eden izmed osnovnih elementov zaščite pri oblačilih, se ji je v preteklosti namenjalo premalo pozornosti.
Nanos impregnacije je potrebno obnoviti na vsakih nekaj pranj (odvisno od zunanjega sloja – pri nekaterih novejših lahko zdrži tudi do 40 ciklov pranja), vendar jo je potebno po vsakem pranju ali celo po vsakem nekoliko bolj obremenjujočem nošenju obleke, ponovno aktivirati, kar se naredi s sušenjem na primerno povišani temperaturi.